Media społecznościowe szturmem wkradły się do naszego życia. Z roku na rok statystyki pokazują, że korzysta z nich coraz większa liczba osób. Co więcej, poświęcamy na nie zdecydowanie więcej czasu każdego dnia niż jeszcze kilka lat temu. Nie dziwi więc fakt, że powstają coraz to nowsze serwisy, które mają przykuć naszą uwagę. Które z nich są jednak najpopularniejsze? Przedstawiamy 10 najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie!

Facebook


Zdecydowany faworyt od wielu lat. Chyba nie ma osoby, która, chociaż nie wie, czym jest Facebook i jak działa. Jego założyciel – Mark Zuckerberg – został najmłodszym na świecie miliarderem i doczekał się filmu The Social Network.

Twitter


To portal służący mikroblogowaniu, który został założony w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Evana Williamsa i Biza Stone’a. Jego charakterystyczną cechą jest to, że wpisy mają ograniczoną długość 280 znaków.

Instagram


Portal służący do zamieszczania przede wszystkim zdjęć. Od 11 lat, czyli czasu założenia cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Ostatnio podbija świat możliwością dodawania InstaStories.

Pinterest


Serwis służy przede wszystkim do kolekcjonowania i porządkowania zebranych materiałów wizualnych. Mają one służyć między innymi jako inspiracje. Ma również funkcję lajkowania i dodawania komentarzy.

YouTube


Youtube umożliwia swoim użytkownikom bezpłatne umieszczanie filmów, a także ocenianie i komentowanie ich. Od pewnego czasu dodana została funkcja nadawania na żywo i wykupienia pakietu premium.

Google + / Google Moja Firma


Dość specyficzny rodzaj serwisu społecznościowego. Integrował on wszystkie funkcje Google’a takie jak profil, e-mail, kręgi znajomych, album Picasa Web i wiele innych. Dla klientów indywidualnych został zamknięty w 2019 roku, a dla biznesowych działa dalej jako wizytówka Google Moja Firma.

TikTok


Nowość wśród serwisów, która zyskała bardzo szybko ogromną popularność. Daje możliwość publikowania krótkich materiałów wideo, w założeniu zbliżonych do teledysków muzycznych.

WhatsApp


Mobilna aplikacja służąca jako komunikator internetowy. Umożliwia wysyłanie zarówno wiadomości tekstowych, jak i wykonywanie połączeń głosowych.

Qzone


Jeden z największych serwisów społecznościowych na świecie. Powstał w Chinach w 2005 roku i posiada 563 miliony odbiorców.

LinkedIn


Służy do utrzymywania i zawierania kontaktów zawodowo-biznesowych. W lutym 2021 r. portal mógł się pochwalić liczbą 740 milionów użytkowników w ponad 200 krajach na świecie.

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: Facebook