Konto na Instagramie to nie tylko sposób na życie i zarabianie. Z tego popularnego serwisu społecznościowego korzystają codziennie miliony osób. Niektórzy traktują aplikację jako miejsce do zachowywania wspomnień czy dzielenia się codziennością ze swoimi znajomymi i rodziną. Wszystkie te osoby łączy jednak jedna rzecz – chcą, aby zdjęcia na ich profilu były perfekcyjne! My podpowiadamy jak wykonać idealne selfie na Instagramie!

Pomyśl o tym, co chcesz przedstawić

Pomysł na zdjęcie to absolutna podstawa, jeśli chcesz zdobyć nowe lajki na Insta. Musisz wiedzieć, co chcesz pokazać innym i jaki jest cel wykonania nowej fotki. Czy selfie ma ukazywać tylko Ciebie, czy może otoczenie dookoła też odgrywa istotną rolę? Koniecznie zastanów się nad tym przed podjęciem próby wykonania idealnego zdjęcia. To naprawdę ma znaczenie i wpłynie na fakt, czy pojawią się na Twoim koncie nowe komentarze Instagram.

Twój przyjaciel, czyli naturalne oświetlenie

Każdy profesjonalny fotograf zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa światło. Nie inaczej jest w przypadku selfie na Instagrama. Zdjęcia wykonane w naturalnym świetle zawsze będą prezentowały się dużo lepiej niż te robione przy świetle sztucznym, czy przy pomocy lampy błyskowej. Z tego samego powodu zdjęcia lepiej robić na dworze niż w zamkniętych pomieszczeniach. Pamiętaj również o wybraniu odpowiedniego tła, tak by później nie musieć się wstydzić za to, co przypadkiem pojawiło się na drugim planie.

Odpowiednia poza i można działać!


Owszem, na zdjęciach typu selfie zwykle nie jest widoczna cała sylwetka. Nie znaczy to jednak wcale, że nie należy zadbać o odpowiednie ustawienie się. Przede wszystkim – nie garb się i pamiętaj, by ramiona opuścić w dół. Zawsze patrz w obiektyw i nigdy nie rób zdjęć od dołu. Chyba że zależy Ci na tym, aby zaprezentować swój drugi podbródek. To faktycznie może spowodować, że otrzymasz polskie lajki na Instagram. W przeciwnym wypadku zawsze prezentuj swój najlepszy profil i dbaj o to, by zdjęcia były wykonywane nad linią Twoich oczu.

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 2 średnia: 5
Kategoria: Instagram