Na bezpieczeństwo młodych osób w sieci zwraca się szczególnie dużą uwagę. Również właściciele najpopularniejszych witryn społecznościowych starają się robić w tym kierunku jak najwięcej. Instagram również zapowiedział wprowadzenie nowych funkcji mających zapewnić bezpieczeństwo dla dzieci oraz nastolatków. Jakie dokładnie będą to zmiany? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Co zmieni się na Instagramie?

Pierwszą i podstawową zmianą jest to, że podczas rejestracji wymagane jest podanie swojej daty urodzenia. W związku z tym, osoby poniżej 13 roku życia nie będą miały możliwości utworzenia konta w serwisie. Jednak informacja o wieku będzie widoczna tylko i wyłącznie dla właściciela konta, nie dla wszystkich. Kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa jest wprowadzenie funkcji Instagram Direct. Sprawia ona, że tylko osoby obserwowane przez danego użytkownika mogą rozpocząć z nim rozmowę lub dodać go do konwersacji grupowej. Obserwatorzy na Instagramie więc nie będą mogli sami z siebie wysyłać wiadomości do osób nieletnich. Nowością ma być także alert ostrzegawczy. Ma on pojawiać się na kontach osób poniżej 18 roku życia i przypominać o zachowaniu ostrożności w rozmowie z dorosłymi.

Nie dla propagowania nieodpowiednich treści

Szef Instagrama zapowiedział wprowadzenie odpowiednich mechanizmów, które pozwolą na wyszukiwanie drastycznych materiałów i zatrzymanie ich rozpowszechniania. Gdyby jednak znalazły się w serwisie, mają nie pojawiać się w propozycjach, wynikach wyszukiwania i nie posiadać swoich hashtagów. Jednak podkreślił on również jasno, że jest za tym, by w serwisie zostały wpisy, które pokazują, że możliwe jest pozbieranie się po ciężkich przejściach. Mają być one swego rodzaju mobilizatorem i nadzieją dla wszystkich osób, w tym tych młodych.

Instagram – wersja specjalnie dla dzieci

Wiele osób pewnie kojarzy aplikację Messenger Kids, która jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. Instagram rozważa stworzenie podobnej alternatywy dla młodszego pokolenia. Miałoby to zapewnić dzieciom większe bezpieczeństwo, a jednocześnie możliwość korzystania z aplikacją, którą zarządzaliby rodzice. W dalszym ciągu byłyby dostępne w niej funkcje obserwacji i lajków na insta. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy wspomniana wersja Instagrama miałaby się pojawić na rynku. Mówi się, że jest to możliwe w pierwszej połowie 2021 roku. Jednak nie są to pewne i potwierdzone informacje.

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: Instagram