Instagram, gdy tylko pojawił się na rynku, podbił serca milionów użytkowników. Bardzo szybko stał się jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Jednocześnie rozpalił w wielu sercach pragnienie o zostaniu influencerem i zarabianiu dzięki publikowaniu w sieci. Jeśli interesuje Cię, co robić, by zwiększyć popularność swojego konta na Instagramie to koniecznie zostań z nami. Znajdziesz tu wiele wskazówek!

Przede wszystkim: Zadbaj o podstawy!

Nie da się budować silnej marki osobistej i popularnego konta na Instagramie bez solidnych podstaw. Przede wszystkim należy zadbać o systematyczne publikowanie wpisów oraz dobrze uzupełnione informacje na profilu. Wykorzystaj w pełni pole Imię i Nazwisko. Wpisz tam odpowiednie słowa kluczowe, które zainteresują obserwujących. Jest to niejako twoja wizytówka, więc nie stawiaj na bylejakość. To da ci przewagę nad innymi osobami, ponieważ będziesz znacznie lepiej wyszukiwany przez algorytm aplikacji. Tym sposobem followersy na Insta będą pojawiać się zdecydowanie szybciej! A przecież o to chodzi! Uzupełnienie profilu zajmuje tylko kilka minut, a może przynieść więcej korzyści, niż się powszechnie wydaje.

Pamiętaj o hasztagah!

Podstawą jest fakt, że aplikacja pozwala na umieszczanie maksymalnie 30 hasztagów. Warto wykorzystać w pełni tę liczbę, aby lepiej oznaczyć zdjęcie i sprawić, że dotrze ono do większej ilości osób. Ważne jest, by podczas dodawania hasztagów nie używać zawsze tego samego zestawu. Zmieniaj je, sprawdzaj, które dają lepsze efekty. Po prostu kombinuj i dostosowuj się odpowiednio do publikowanego zdjęcia i treści postów. Dobrze dobrane hasztagi pozwolą na stworzenie bardziej zaangażowanej i zainteresowanej społeczności. To przełoży się na większą ilość lajków i komentarzy, a tym samym na większą popularność profilu.

Jakie inne triki i sztuczki można wykorzystać?

Coraz więcej mówi się o tym, by obserwować tylko takie profile, których są w jakiś sposób powiązane z Twoją grupą docelową. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o algorytm Instagrama. Więc jeśli chcesz budować profil o tematyce motoryzacyjnej, to odpuść obserwowanie kont modowych. Jeśli zależy Ci na bardzo szybkim rozwoju. możesz również zakupić polskie lajki na Instagram. Sprawią one tak samo, jak komentarze na Instagramie, że Twoje konto stanie się lepiej widoczne dla innych użytkowników i trafi do większego grona odbiorców. Zdecydowanie warto spróbować!

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: Instagram