Instagram nieustająco króluje w branży social media. Zgromadził już ponad miliard aktywnych użytkowników na całym świecie i stale poszerza swoje grono. Jest więc narzędziem o ogromnym potencjale, który możesz wykorzystać na własne potrzeby – do promocji swojej firmy lub zachęcenia marek do nawiązania współpracy z Tobą. Jak to osiągnąć? Jak poprowadzić profil na Instagramie?

Twórz ciekawe i angażujące treści

Interesująca tematyka i ciekawe treści to nieodzowny element profilu na Instagramie. Co będzie najbardziej atrakcyjne dla odbiorców? Popularnością cieszą zdjęcia z podróży, z ciekawych miejsc, tematyka lifestyle, trendy i otaczające nas przedmioty, a także stylizacje, kosmetyki, gadżety. Są to tematy, których nie da się wyczerpać, więc śmiało możesz tworzyć treści w obrębie którejś z tych dziedzin. Jeśli jednak nie chcesz być kolejnym profilem na Instagramie podobnym do milionów innych, pomyśl już teraz jak się wyróżnić. Pamiętaj, że im bardziej konkretnie określisz swoje zainteresowania, tym lepiej. Na przykład, zamiast zakładać kolejne konto na temat „Moda” można założyć konto o temacie „Elegancja z fantazją”. W ten sposób Twoi przyszli obserwujący będą dokładnie wiedzieć, czego mogą się spodziewać. Znajdź swoją niszę. Możesz postawić również na relacje z rozwoju Twoich zainteresowań. To może być uprawianie nowego sportu, własne wypieki i desery, rękodzieło, DIY, np. samodzielne wykonywanie biżuterii, ozdób do domu, dekoracji świątecznych, urządzanie wnętrz, ogrodów, itd. Użytkownicy Instagrama mogą docenić lajkiem Twoje zdjęcia i polubić Twój profil, jeżeli będą obserwować jak z pasją relacjonujesz na przykład swoją naukę jazdy konnej lub opowiadasz o pomysłowym urządzaniu małych wnętrz.

Znajdź własny styl

Zastanów się, jaki wygląd i styl powinien mieć Twój profil. Powinien być kolorowy czy czarno-biały? Wybierając paletę kolorów, pamiętaj o uczuciach i nastawieniu, jakie wywołują różne kolory. Na przykład niebieski wywołuje w nas poczucie zaufania i niezawodności, podczas gdy żółty pobudza nas energetycznie i wzbudza radość. Twój styl powinien być minimalistyczny czy barokowy, klasyczny czy nowoczesny? Od teraz Twój język wizualny powinien być zawsze jednolity i spójny, aby Twoja rozpoznawalność wzrastała, a Twój profil wyglądał harmonijnie.

Dodawaj zdjęcia wysokiej jakości

Zdjęcia wysokiej jakości to absolutna podstawa na Instagramie. Słabej jakości zdjęcie nie ma szansy na przyciągnięcie odbiorców. Zwróć uwagę na kompozycję, tonację, elementy w tle, światło. Każda z tych rzeczy będzie miała wpływ na końcowy efekt. Nie ulega wątpliwości, że najkorzystniej zdjęcia, szczególnie twarzy, wyjdą w świetle dziennym. Niezależnie od tego, co fotografia ma przedstawiać, nie powinny się na niej znajdować przypadkowe, nieprzemyślane elementy, które mogą zaburzyć całą kompozycję lub niepotrzebnie odwrócić uwagę oglądającego od głównego tematu zdjęcia. Warto też wiedzieć, że fotografie, na których można obejrzeć autora zdjęcia są dla przeglądających bardziej atrakcyjne. Nie obawiaj się obróbki – czasami delikatne przycięcie zdjęcia lub podciągnięcie koloru to właśnie to, co sprawi, że ostateczny rezultat będzie świetny. Korzystaj z aplikacji do edycji zdjęć na Instagram. Czytaj i oglądaj poradniki dotyczące fotografowania i obróbki, dowiaduj się ciągle, jak osiągnąć zachwycający efekt.

Wstawiaj hashtagi pod zdjęciem

Hashtagi to dodatkowe narzędzia, które mogą wzmocnić przekaz zdjęcia, jak też spowodować, że Twoja publikacja doczeka się naprawdę pokaźnych ilości lajków. Odpowiednio dobrane hashtagi będą idealnym uzupełnieniem Twojego zdjęcia. Używaj hashtagów popularnych, aby w jednej chwili móc zaserwować swoje wpisy pokaźnej liczbie osób. Wśród tych najpopularniejszych są m.in. #love, #friends, #beautiful, #mood, #weekend. Pamiętaj też jednak o znalezieniu kilku tagów dopasowanych, które pomogą Ci zawęzić wspomnianą grupę i celować w konkretne osoby. Np. do tagów #makijaż, #kosmetyki możesz dodać #cienie, #loreal. Używaj hashtagów, a Twoje zdjęcia będą docierały do większej liczby osób! Warto też podać w hashtagach lokalizację, w ten sposób możesz zainteresować użytkowników, którzy szukają treści według tego właśnie klucza.

Wykorzystaj kampanię viral

Wykorzystaj moc branży social media. Czy jest Ci znane pojęcie kampanii viral? To określenie na rozprzestrzenianie się niczym wirus reakcji łańcuchowej rozpoczętej wokół danego produktu lub treści. Pewnie niejedna osoba przesłała Ci kiedyś filmik, zdjęcie czy mem, który Cię rozbawił, rozśmieszył czy zszokował. No więc taka taktyka marketingowa może przynieść naprawdę wymierne korzyści, wymaga tylko kreatywności, zaś budżet nie musi wcale być pokaźny. W niskobudżetowej kampanii viral ogromne znaczenie będzie mieć sam pomysł i intrygujący content.

Używaj Storytelling

Storytelling to naprawdę rewelacyjny sposób na przyciągnięcie fanów. Wszystkich nas fascynują ciekawe historie i lubimy ich słuchać, zwłaszcza, gdy zdradzają nam jakieś interesujące szczegóły z życia autora. Dlatego śmiało wykorzystuj takie opowieści na swoim profilu. Jeżeli Twoim celem jest sprzedaż produktów czy usług, to „opakowanie” ich w ciekawą historię sprawi, że będą one o wiele atrakcyjniejsze w odbiorze (i chętniej kupowane!). Na przykład opowiedzenie o tym, co Cię zainspirowało do założenia własnej winnicy czy zostania trenerem personalnym może zjednać Ci więcej fanów niż gdy tylko wrzucisz na profil zwykłą reklamę swojej marki.

Lajkuj inne profile

Czy dalej zastanawiasz się jak jeszcze można rozkręcić swój profil na Instagramie? Koniecznie zaglądaj na inne profile i zostawiaj lajki, komentuj, obserwuj. Daj się zauważyć innym osobom, w szczególności takim, które w Twojej ocenie mogą się odwdzięczyć tym samym. Twoje szanse na przyrost lajków i obserwujących z pewnością wzrosną.

Jak szybko zdobyć lajki na Instagramie?

Oprócz opisanych wyżej sposobów na prowadzenie profilu, który przyniesie Ci wymierne korzyści, warto też skorzystać z dodatkowego wsparcia w formie zakupu lajków w sprawdzonym sklepie jak polskie-lajki.pl. To najszybsza metoda, aby wzbudzić ruch na Twoim koncie – efekty zobaczysz w ciągu kilku godzin! Rozwiązanie to będzie szczególnie pomocne, gdy dopiero zaczynasz budowę swojego profilu, ponieważ najtrudniej pozyskać właśnie te pierwsze lajki.

Przyspieszona promocja Twojego profilu

  • Jakie korzyści możesz odnieść z zakupu laków?
  • To przyspieszona promocja Twojego profilu na Instagramie i wzrost popularności.
  • To świetne rozwiązanie, które zwiększa widoczność Twoich wpisów i przekłada się na liczbę obserwujących na Instagramie.
  • To dodatkowe narzędzie wspomagające zbudowanie własnej społeczności.
  • To droga do osiągniecia statusu influencera.
  • To idealne rozwiązanie, aby zachęcić różne marki do współpracy z Tobą.
  • To sposób na pozyskanie nowych klientów dla Twojej firmy.
  • To metoda na zarabianie i pomnażanie swoich zysków.

Wiesz już jak prowadzić profil na Instagramie, a także jak przyspieszyć jego budowę. Trzymamy kciuki za Twoje sukcesy na tym polu!

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: Instagram