To zdecydowanie jedno z najpopularniejszych pytań, które zadają sobie pracujące w social mediach i odpowiadające za komunikację na Facebooku czy Instagramie. Bez wątpienia chcąc dotrzeć do jak największego grona odbiorców i zachęcić ich do interakcji, powinniśmy wziąć pod uwagę godziny publikacji. Jednak czy istnieje jedna uniwersalna pora dla wszystkich? Oto mała podpowiedź!

Czy czas publikacji wpisu tak naprawdę ma znaczenie?

W tej kwestii chodzi przede wszystkim o czas aktywności użytkowników mediów społecznościowych. Warto zastanowić się, jaka jest grupa docelowa, do której chcesz dotrzeć i jaki tryb dnia prowadzi. Jeśli większość osób pracuje w standardowych godzinach 8-16, to trudno oczekiwać dużej ilości reakcji pod postem wrzuconym o godzinie 13. Działa to analogicznie do reklam w telewizji – najlepiej je nadawać w czasie największej oglądalności. Pamiętajmy także o istniejącym algorytmie, który decyduje o tym, jakie treści są promowane. Odpowiednia godzina publikacji, mimo że pomoże, to za mało by uzyskać lajki na fanpage.

O której godzinie najlepiej jest publikować wpisy w social mediach?

Jeśli chcemy uzyskać lajki na FB oraz lajki na Insta w duże ilości, wrzucenie wpisu o odpowiedniej godzinie może znacznie podnieść nasze szanse. Jeśli chodzi o Facebook to wszelkie analizy i algorytmy wskazują, iż najlepszy czas na wrzucanie postów zakres między godziną 14 a 17. Bez względu na dzień tygodnia. Natomiast na Instagramie zdecydowanie prym wiodą godziny wieczorne. Najlepiej między 18 a 21. Ewentualnie dobrym wyborem będzie czas 11-13, gdy spora ilość pracowników ma przerwę na lunch. Najlepszą metodą bez wątpienia jest obserwowanie statystyk. Warto wypróbować kilka opcji i kontrolować, która z nich sprawdza się najlepiej w przypadku naszego profilu. Dzięki temu efekty zostaną osiągnięte szybciej, a profil będzie się rozwijał!

Jak jeszcze można zdobyć lajki do posta?

Duża ilość polubień wpływa pozytywnie na pozycję posta i jego promowanie w serwisie. Im więcej lajków, tym algorytm uznaje wpis za bardziej wartościowy. Tym samym dociera on do jeszcze większego grona odbiorców. Jedną z metod, która to umożliwia, jest kupno polubień posta na FB lub zakup polubień do wpisu na Insta . Takie polskie lajki na instagram można kupić za zaledwie 30 złotych za 50 sztuk. Bardzo istotne jest, by dokładnie sprawdzi firmę, u której decyduje się na transakcje. Jeśli skupiamy się na dotarciu do polskiego odbiorcy, to tylko lajki do posta z Polski przyniosą oczekiwane efekty i będą wartościowe dla algorytmu.

 

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: Facebook