Już od pewnego czasu ilość komentarzy pod publikowanymi wpisami wpływa na organiczny zasięg na portalu Facebook. Dodatkowo te z nich, które mają największą liczbę reakcji wyświetlają się na samym szczycie listy. Pojawia się więc pytanie, czy jeśli chodzi o komentarze na fb to ważniejsza jest ich ilość czy jakość? Jak zachęcić ludzi do komentowania publikacji? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to przeczytaj koniecznie!

Dlaczego komentarze na Facebooku są tak ważne?

Każda osoba posiadająca konto w serwisie wie jak ważne są komentarze do postów na Facebooku. Nie tylko zwiększają one zasięgi publikowanych wpisów, ale również przyczyniają się do poprawy renomy konkretnej marki. Wpływają one na wybory dokonywane przez potencjalnych odbiorców. Logiczne jest to, że jeśli klient spotka się z pozytywnymi komentarzami pod postami danej firmy, to będzie bardziej skłonny do zakupu jej produktów lub usług. Wpływa to dobrze na zainteresowanie firmą. Natomiast negatywne i wulgarne uwagi, zdecydowanie nie należą do tych mile widzianych.

Jak zdobyć większą ilość komentarzy pod postami?

Jakie praktyki zastosować, by w jak największym stopniu zachęcić użytkowników do zostawienia komentarza pod postem na FB? Najlepszym sposobem jest prowokowanie do dyskusji: zadawanie pytań i poruszanie ciekawych, a czasami nawet kontrowersyjnych tematów. Musisz dać do zrozumienia odbiorcom, że ich zdanie jest ważne. Dzięki temu poczują się docenieni oraz wartościowi i chętniej zostawią po sobie znak. Coraz popularniejszym sposobem jest również organizowanie konkursów oraz losowań. Użytkownicy uwielbiają takie działania. Mogą wtedy nie tylko podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, ale również wygrać nagrody. Dodatkowo na korzyść działa tutaj współzawodnictwo, które mobilizuje ludzi do działania.

Czy warto kupować polskie komentarze na FB?

Kolejną z metod uzyskania większej aktywności pod publikowanymi postami, jest zakupienie komentarzy do postów na Facebooku. Decyduje się na to coraz większa liczba osób. Niezaprzeczalną zaletą tego sposobu są ekspresowe efekty. Wpisy pojawią się pod publikacją szybko, co zachęci kolejnych odbiorców do wzięcia udziału w dyskusji. Oczywiście, jeśli kierujesz swoje treści do polskich użytkowników, to warto zwrócić uwagę przy transakcji, by było to polskie komentarze na FB. Tylko takie wpisy przyczynią się do zwiększenia zainteresowania profilem i wywołają pożądany efekt.

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: Facebook