Youtube należy do jednej z największych i najpopularniejszych platform społecznościowych. Oczywiście jak każdy tego typu serwis co rusz wychodzi do użytkowników z nowymi udogodnieniami i rozwiązaniami. Aktualnie mówi się o wprowadzeniu nowej formy komentowania filmów. Ma ona być podobna do tej, którą oferuję SoundCloud. Jesteś zainteresowany jak mają wyglądać? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Youtube – najpopularniejsza platforma wideo na świecie

Youtube jest serwisem należącym do Google. Pozwala użytkownikom na umieszczanie i strumieniowe odtwarzanie filmów oraz muzyki. Dodatkowo możliwe jest lajkowanie i oceniane znajdujących się w serwisie materiałów. Użytkownicy serwisu mogą też tworzyć własne kanały i playlisty i dodawać komentarze Youtube. To wszystko sprawiło, że w ciągu zaledwie kilku lat YouTube stał się jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych i wiele osób nie wyobraża sobie bez niego swojego codziennego życia.

Zmiany w zakresie sekcji komentarzy

W ostatnim czasie YouTube wprowadził już kilka istotnych zmian na korzyść swoich użytkowników. Jedną z nich była zmiana w ustawieniach rozdzielczości na smartfonach. Kolejnym krokiem mają być przekształcenia obejmujące system komentarzy. Podobno chodzi o zbliżenie się do tego, co oferuje platforma SoundCloud. Dokładniej mówimy o możliwości wyświetlania komentarzy w tym samym momencie, w którym ogląda się film. Jednak przed wprowadzeniem zmiany do masowego użytku, portal chce poznać opinię użytkowników.

Program pilotażowy – co to jest?

Serwis podszedł bardzo rozsądnie do zmiany komentarzy na YT. Zdecydowano się na wprowadzenie programu pilotażowego, tak by ludzie mogli wyrazić swoją opinię na temat zmian. Właściciele zdają sobie sprawę z tego, że nie tylko wyświetlenia na YouTube mają znaczenie, ale także inne funkcje. Nowa forma komentarzy dostępna jest w aplikacji mobilnej na Androida oraz iOS, lecz tylko dla ograniczonej liczby użytkowników. Być może już niedługo każdy będzie miał szansę z niej korzystać.

zostaw suba

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: YouTube