Social media stwarzają dziś ogromne możliwości dla wszystkich tych, którzy chcieliby mieć w nich źródło zarobku. Instagram, Facebook, Twitter i YouTube – dzisiaj weźmiemy pod lupę te właśnie serwisy, aby przyjrzeć się kto w nich króluje i dzięki jakim trendom osiągnął swoją popularność.

Konta na Instagramie z największą liczbą Followersów na świecie

Miejsce 1 – Cristiano Ronaldo

Numer 1 należy do Cristiano Ronaldo. Zgromadził w ostatnim czasie ponad 450 milionów obserwatorów. Portugalski piłkarz, biznesmen i model został prawdziwym „Królem Instagrama”. Do sukcesu przyczyniło się znakomite zarządzanie kontem, jak i jego zróżnicowany content. Piłkarz za jeden post reklamowy na Instagramie zarabia około 1,7 miliona funtów. Tym samym jednorazowa reklama na jego koncie jest warta więcej niż trzy tygodnie pracy w klubie.

Miejsce 2 – Kylie Jenner

Modelka i celebrytka, znana z udziału w programie „Z kamerą u Kardashian”. Na swoich portalach społecznościowych potrafi zainspirować swoimi publikacjami urodowymi. Obserwowana jest przez ponad 350 milionów Followersów.

Miejsce 3 – Lionel Messi

Kolejna osoba, która jest aktualnie obserwowana przez 348 milionów fanów to Lionel Messi, czyli kolejny znany piłkarz, tym razem argentyński. Popularność zdobył dzięki niezwykłym osiągom zawodowym (największa ilość goli w ciągu jednego roku kalendarzowego oraz w sezonie w historii piłki nożnej, dwukrotnie nagrodzony jako Piłkarz Roku w Europie, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich 2008, wielokrotny zdobywca Złotej Piłki itd.). Jego historia, umiejętności i talent fascynują miliony osób na całym świecie, a dopracowana reklama, przemyślany sponsoring i ciekawe posty (wykraczające poza sferę piłkarską i pokazujące codzienne życie Messiego) – sprawiają, że jego popularność (i zarobki) z dnia na dzień staje się coraz większa.

Miejsce 4 – Selena Gomez

Tuż za Lionelem Messim uplasowała się Selena Gomez. Obserwuje ją ponad 335 milionów użytkowników. Amerykańska aktorka i wokalistka może się pochwalić jednymi z najwyższych zarobków za każdy post na swoim Instagramie. Fani mogą oglądać na jej koncie zdjęcia pokazujące jej codzienne życie, a także oglądać filmiki zachęcające do refleksji na temat wartości życiowych.

Najczęściej obserwowane celebrytki na Instagramie

Kolejny ciekawy ranking obejmuje same celebrytki i przedstawia się następująco:

 • Kylie Jenner – 357 milionów obserwujących
 • Selena Gomez – 335 milionów obserwujących
 • Kim Kardashian – 324 milionów obserwujących
 • Ariana Grande – 322 milionów obserwujących
 • Beyonce – 267 milionów obserwujących
 • Khloe Kardashian – 261 milionów obserwujących
 • Kendall Jenner – 248 milionów obserwujących
 • Taylor Swift – 218 milionów obserwujących
 • Jennifer Lopez – 217 milionów obserwujących
 • Katy Perry – 167 milionów obserwujących

Polski ranking Instagrama w 2022

Miejsce 1 – Robert Lewandowski – 26 819 381 obserwujących

Światowej klasy gwiazda piłki nożnej, inwestor, mąż i ojciec stoi na zasłużonym podium numer 1. Jego liczba fanów na Instagramie jest imponująca. Fenomenu Roberta nie trzeba chyba szczegółowo wyjaśniać. Dość powiedzieć, że jak na światowej klasy gwiazdę przystało, piłkarz jest obserwowany przez osoby z Polski, Niemczech, a także innych krajów.

Miejsce 2 – Anna Lewandowska – 4 250 598 obserwujących

Żona Roberta Lewandowskiego, od 2013 roku prowadzi bloga o tematyce prozdrowotnej o nazwie “Healthy Plan by Ann”, na którym dzieli się z użytkownikami Instagrama pomocnymi poradami na temat żywienia i zdrowego trybu życia. Jest współzałożycielką różnych projektów sportowych mających na celu poprawę sylwetki i kondycji. Właścicielka marki zdrowych przekąsek o nazwie “Foods by Ann”. Trenowała karate już w wieku 13 lat, osiągnęła w tej dyscyplinie wiele medali i sukcesów.

Miejsce 3 – Zusje – 3 579 197 obserwujących

Zusje jest najbardziej znana z FAME MMA. Zusje, a właściwie Kamila Smogulecka zaczynała swoją karierę pod pseudonimem Luxuria Astaroth. W 2012 roku wystąpiła w teledysku „Nie lubimy robić”, której autorem był Donatan. Oryginalna uroda i hipnotyzujące spojrzenie zapewniły jej rozpoznawalność, którą wykorzystała między innymi do pracy w modelingu.

Kto ma najwięcej follow na FB?

Aktualna lista dziesięciu profilów gwiazd show-biznesu i sportu na Facebooku z największą ilością polubień przedstawia się następująco:

 • Cristiano Ronaldo – 151 milionów
 • Shakira – 115 milionów
 • Will Smith – 111 milionów
 • Vin Diesel – 107 milionów
 • Lionel Messi (Leo Messi) – 105 milionów
 • Rihanna – 102 miliony
 • Eminem – 94 miliony
 • Justin Bieber – 91 milionów

Polski Facebook – kto ma najwięcej follow?

Największa liczba fanów obserwuje Roberta Lewandowskiego – aż ponad 23 mln fanów. Drugie miejsce należy do Kuby Błaszczykowskiego – ponad 2,1 mln. Trzecim miejscem może pochwalić się Play z niewiele mniejszym gronem fanów. Na kolejnych miejscach znajdują się: Allegro, Ewa Chodakowska, Radio Eska, Demotywatory, Serce i Rozum, Pyszności, Mr. Gugu & Miss Go.

Najpopularniejsi na Twitterze w Polsce

Choć Twitter nie gromadzi tylu użytkowników, co popularniejsze serwisy – Instagram czy YouTube – i tutaj prowadzone są konta z imponującymi wynikami pod względem liczby zaangażowanych odbiorców.

 • Miejsce 1 – Robert Lewandowski (ponad 2,1 miliona obserwujących)
 • Miejsce 2 – TVN24 (ponad 1,8 miliona obserwujących)
 • Miejsce 3 – Andrzej Duda (ponad 1,7 milionów obserwujących)

Na dalszych miejscach są następujący użytkownicy: Donald Tusk, Papież Franciszek, Radosław Sikorski, Zbigniew Boniek, MTV Polska, Newsweek Polska, Tomasz Lis.

Polski ranking YouTube

Na polskim YouTube dominują treści humorystyczne i rozrywkowe. Choć większość najpopularniejszych polskich YouTuberów rozpoczynała swą przygodę z serwisem od nagrywania filmików o Minecrafcie, z biegiem czasu zwróciła się ku innej, raczej komediowej lub lifestylowej tematyce.

Pod względem liczby Followersów ranking polskich YouTuberów przedstawia się następująco:

Miejsce 1 – Blowek

4,77 mln subskrybentów

Miejsce 2 – Karol Friz Wiśniewski

4,6 mln subskrybentów

Miejsce 3 – reZigiusz

4,41 mln subskrybentów

Miejsce 4 – Stuu

4,26 mln subskrybentów

Miejsce 5 – Step Records

3,71 mln subskrybentów

Miejsce 6 – SA Wardęga

3,62 mln subskrybentów

Miejsce 7 – AbstrachujeTV

3,38 mln subskrybentów

Miejsce 8 – Naruciak

3,34 mln subskrybentów

Miejsce 9 – SBM Label

3,21 mln subskrybentów

Miejsce 10 – Planeta Faktów

2,73 mln subskrybentów.

Trzeba przyznać, że liczby Followersów, którymi mogą się pochwalić największe gwiazdy są imponujące.

Niezależnie od tego z jakiej platformy społecznościowej obecnie korzystasz lub z którą wiążesz największe nadzieje – trzymamy kciuki za Twoje wyniki w social media! Oby rosły w siłę!

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 0 średnia: 0
Kategoria: Instagram