Social media stwarzają dziś ogromne możliwości dla wszystkich tych, którzy chcieliby mieć w nich źródło zarobku. Instagram, Facebook, Twitter i YouTube – dzisiaj weźmiemy pod lupę te właśnie serwisy, aby przyjrzeć się kto na nich króluje i dzięki jakim trendom osiągnął swoją popularność.

Konta na Instagramie z największą liczbą Followersów na świecie

Miejsce 1 – Cristiano Ronaldo

Numer 1 należy do Cristiano Ronaldo. Zgromadził w ostatnim czasie ponad 400 milionów obserwatorów. Portugalski piłkarz, biznesmen i model został prawdziwym „Królem Instagrama”. Do sukcesu przyczyniło się znakomite zarządzanie kontem, jak i jego zróżnicowany content. Piłkarz za jeden post reklamowy na Instagramie zarabia około 1,7 miliona funtów. Tym samym, jednorazowa reklama na jego koncie jest warta więcej niż trzy tygodnie pracy w klubie.

Miejsce 2 – Kylie Jenner

Modelka i celebrytka, znana z udziału w programie „Z kamerą u Kardashian”. Na swoich portalach społecznościowych potrafi zainspirować swoimi publikacjami urodowymi. Obserwowana jest przez ponad 300 milionów Followersów.

Miejsce 3 – Ariana Grande

Kolejna osoba, która jest aktualnie obserwowana przez ponad 289 milionów fanów to Ariana Grande. Popularność zdobyła w programach dla dzieci Nickelodeon, obecnie jest aktorką i modelką, laureatką nagrody Grammy i Brit, dwóch statuetek Billboard Music Awards, trzech na American Music Awards. Jako jedna z pionierek mediów strumieniowych zgromadziła 40 mld odtworzeń na takich platformach, jak YouTube, Spotify czy Apple Music, z czego na pierwszych dwóch jest najczęściej obserwowaną, a na dwóch ostatnich najczęściej słuchaną. Magazyn Forbes sklasyfikował ją wśród najlepiej zarabiających celebrytów, a według Time’a należy do 100 najbardziej wpływowych ludzi.

Miejsce 4 – Dwayne Johnson

Tuż za Arianą Grande uplasował się Dwayne Johnson. Obserwuje go ponad 115 milionów użytkowników. Aktor może się pochwalić najwyższymi zarobkami za każdy post na swoim Instagramie (milion dolarów za post). Fani mogą oglądać na jego koncie filmy z córkami i rodziną, a także oglądać filmiki zachęcające do codziennego rozwoju.

Najczęściej obserwowane celebrytki na Instagramie

Kolejny ciekawy ranking obejmuje same celebrytki i przedstawia się następująco:

 • Kylie Jenner – 300 milionów obserwujących
 • Ariana Grande – 289 milionów obserwujących
 • Selena Gomez – 288 milionów obserwujących
 • Kim Kardashian – 278 milionów obserwujących
 • Beyonce – 231 milionów obserwujących
 • Kendall Jenner – 212 milionów obserwujących
 • Khloe Kardashian – 211 milionów obserwujących
 • Taylor Swift – 196 milionów obserwujących
 • Jennifer Lopez – 156 milionów obserwujących
 • Katy Perry – 148 milionów obserwujących

Polski ranking Instagrama w 2022

Miejsce 1 – Robert Lewandowski – 24 985 191 obserwujących

Światowej klasy gwiazda piłki nożnej, inwestor, mąż i ojciec stoi na zasłużonym podium numer 1. Jego liczba fanów na Instagramie jest imponująca. Fenomenu Roberta nie trzeba chyba szczegółowo wyjaśniać. Dość powiedzieć, że jak na światowej klasy gwiazdę przystało, piłkarz jest obserwowany przez osoby z Polski, Niemczech, a także innych krajów.

Miejsce 2 – Anna Lewandowska – 3 910 259 obserwujących

Żona Roberta Lewandowskiego, od 2013 roku prowadzi bloga o tematyce pro zdrowotnej o nazwie “Healthy Plan by Ann”, na którym dzieli się z użytkownikami Instagrama pomocnymi poradami na temat żywienia i zdrowego trybu życia. Jest współzałożycielką różnych projektów sportowych mających na celu poprawę swojej sylwetki i kondycji. Właścicielka marki zdrowych przekąsek o nazwie “Foods by Ann”. Trenowała karate już gdy miała 13 lat, osiągnęła w tej dyscyplinie wiele medali i sukcesów.

Miejsce 3 – Zusje – 3 322 351 obserwujących

Zusje jest najbardziej znana z FAME MMA. Zusje, a właściwie Kamila Smogulecka zaczynała swoją karierę pod pseudonimem Luxuria Astaroth. W 2012 roku wystąpiła w teledysku „Nie lubimy robić”, której autorem był Donatan. Oryginalna uroda i hipnotyzujące spojrzenie zapewniły jej rozpoznawalność, którą wykorzystała między innymi do pracy w modelingu.

Kto ma najwięcej follow na FB

Aktualna lista dziesięciu profilów gwiazd show-biznesu i sportu na Facebooku z największą ilością polubień przedstawia się następująco:

 • Cristiano Ronaldo – 121 mln
 • Shakira – 104 miliony
 • Vin Diesel – 101 milionów
 • Eminem – 90 milionów
 • Lionel Messi (Leo Messi) – 88 miliony
 • Rihanna – 81 milionów
 • Justin Bieber – 78 milionów
 • Will Smith – 75 milionów

Polski Facebook – kto ma nawięcej follow

Największą liczba fanów obserwuje Roberta Lewandowskiego – aż ponad 9,1 mln fanów. Drugie miejsce należy do Kuby Błaszczykowskiego – ponad 2,2 mln. Trzecim miejscem może pochwalić się Play z niewiele mniejszym gronem fanów. Na kolejnych miejscach znajdują się: Allegro, Ewa Chodakowska, Radio Eska, Demotywatory, Serce i Rozum, Pyszności, Mr. Gugu & Miss Go.

Najpopularniejsi na Twitterze w Polsce

Choć Twitter nie gromadzi tylu użytkowników, co popularniejsze serwisy – Instagram czy YouTube – i tutaj prowadzone są konta z imponującymi wynikami pod względem liczby zaangażowanych odbiorców.

 • Miejsce 1 – TVN24 (ponad 1,3 miliona obserwujących)
 • Miejsce 2 – Robert Lewandowski (ponad 1,2 miliona obserwujących)
 • Miejsce 3 – Donald Tusk (ponad 1 milion obserwujących)

Na dalszych miejscach są następujący użytkownicy: Andrzej Duda, Papież Franciszek, Radosław Sikorski, Zbigniew Boniek, MTV Polska, Newsweek Polska, Tomasz Lis.

Polski ranking YouTube

Na polskim YouTube dominują treści humorystyczne i rozrywkowe. Choć większość najpopularniejszych polskich YouTuberów rozpoczynała swą przygodę z serwisem od nagrywania filmików o Minecrafcie, z biegiem czasu zwróciła się ku innej, raczej komediowej lub lifestylowej tematyce.
Pod względem liczby Followersów ranking polskich YouTuberów przedstawia się następująco:

Miejsce 1 – Blowek
4,78 mln subskrybentów

Miejsce 2 – Karol Friz Wiśniewski
4,56 mln subskrybentów

Miejsce 3 – reZigiusz
4,35 mln subskrybentów

Miejsce 4 – Stuu
4,27 mln subskrybentów

Miejsce 5 – Step Records
3,66 mln subskrybentów

Miejsce 6 – SA Wardęga
3,62 mln subskrybentów

Miejsce 7 – AbstrachujeTV
3,37 mln subskrybentów

Miejsce 8 – Naruciak
3,3 mln subskrybentów

Miejsce 9 – SBM Label
3,11 mln subskrybentów

Miejsce 10 – Planeta Faktów
2,72 mln subskrybentów.

Trzeba przyznać, że liczby Followersów, którymi mogą się pochwalić największe gwiazdy są imponujące.
Niezależnie od tego z jakiej platformy społecznościowej obecnie korzystasz lub z którą wiążesz największe nadzieje, trzymamy kciuki za Twoje wyniki w social media, oby były zachwycające!

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 0 średnia: 0
Kategoria: Instagram