Nakręćmy jakiś filmik

Kilka lat temu, gdy platforma YouTube w zawrotnym tempie zyskiwała popularność w Polsce, nikt nie brał na poważnie młodych twórców. Często było słychać drwinę w głosie gdy ktoś mówił, że tworzy filmiki i udostępnia w internecie. Dzisiaj te „małolaty” są gwiazdami, głosem pokolenia, a także sprawnymi biznesmenami. Mogą pochwalić się milionowymi wyświetleniami wideo na YT i ogromną ilością fanów.

Chcę być taki jak on

Każdy twórca jest inny i ma swój niepowtarzalny styl. Wyróżnić można trzech czołowych Youtuberów, którzy działają pod własnym nazwiskiem / nickiem lub angażują się w tworzenie treści swoim wizerunkiem. Królem polskiego YouTuba jest Blowek, który zebrał na swoim kanale blisko 4,6 mln subskrybentów. Dwudziesto cztero latek jest obecnie najpopularniejszym influencerem wideo w Polsce. Minecraft i tworzone treści związane z tą grą były przepustką do jego sukcesu. Obecnie rozwinął swój kanał i opowiada o nowinkach technologicznych i aplikacjach na smartfony. Na jego kanale pojawia się m.in. aktor Cezary Pazura, który sam zaczął nagrywać na Youtubie właśnie dzięki Blowkowi. Podobnie swoją przygodę z YouTubem rozpoczął Stuu. W wieku 29 lat posiada już 4,26 mln subskrybentów. Oprócz głównego kanału na Youtubie „Stuu” prowadzi również „Stuu PLUS” i „Stuu Gry”. W 2017 podkładał głos w polskim dubbingu filmu Emotki, grając rolę Smażonej Krewetki. Rok wcześniej brał udział także w dubbingu filmu Sing. Tworzy materiały dotyczące gier, lifestyle’u i przygotowuje pranki.

Karol FRIZ Wiśniewski – YouTuber o największych zasięgach

Karol FRIZ Wiśniewski ma 24 lata i 2 mln subskrypcji. Wybił się na fali popularności gry Pokemon Go i to właśnie na niej zbudował swoją ogromną sławę w internecie. Zasłynął też dzięki projektowi EKIPA, gdy wraz z przyjaciółmi przeprowadził się do willi, gdzie realizowali codziennie relacje wideo i stawiali czoła narzuconym wyzwaniom. Karol zamieszcza na swoim kanale różnego rodzaju treści rozrywkowe: vlogi, challenge, wyzwania, pranki, etc.

W ekipie raźniej

Pisząc o najpopularniejszych twórcach polskiego YouTube musimy również wspomnieć o bardzo mocnej ekipie. AbstrachujeTV to kanał założony przez trzech kumpli – Czarka, Roberta i Rafała. Każdy skecz ich autorstwa jest okraszony absurdalnym humorem i celnymi żartami.
Kanał Abstrachuje istnieje od 2012 roku. Filmy osiągnęły łącznie już ponad miliard wyświetleń. Obecnie trzy najpopularniejsze to: Świat bez internetu, Czemu NIE warto być zarośniętym i Czego NIE robić w PKP. Wymyślony przez chłopaków format stanowi inspirację dla wielu innych youtuberów.
Czarek, Robert i Rafał prowadzą też brand odzieżowy Abstrawear. Są współwłaścicielami warszawskiego klubu nocnego Bal. Członkowie Abstrachuje gościli w programie Kuby Wojewódzkiego, a w serwisie Player prowadzili program Abstrachuje Ustawka – kulisy programu Lip Sync Battle Ustawka.

Co wybrać ?

Mają swój sposób na życie, który kochają i dzięki któremu zarabiają niemałe kwoty. Dzięki nim i im podobnym mamy na wyciągnięcie ręki mnóstwo materiałów, które nas rozbawią, nauczą nowych rzeczy czy wzbudzą niesamowite emocje. A jeżeli zastanawiasz się skąd pozyskać pierwsze lajki na swój kanał YouTube – sprawdź naszą ofertę!

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: YouTube