Każdy stały użytkownik wie, że Facebook regularnie pracuje nad nowymi rozwiązaniami i funkcjami. Co jakiś czas pojawiają się w serwisie kolejne udogodnienia. Zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i tych prowadzących swoje profile firmowe. Jednym z najnowszych rozwiązań, które przedstawiono na konferencji Facebook Communities Summit, jest narzędzie, którego zadaniem jest umożliwianie lepszej kontroli nad materiałami udostępnianymi w Aktualnościach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj do końca!

Jak dokładnie będzie działać nowa funkcja?

Facebook chce umożliwić użytkownikom wskazanie osób, które będą mogły komentować posty publiczne. Będzie trzeba po prostu określić czy może robić to każdy, kto widzi post, czy tylko oznaczone i wybrane osoby i strony. Celem ten funkcji jest przekazanie kontroli nad prowadzonymi pod postami rozmowami na właściciela konta. Ma to zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w sieci, a także zwiększenie kontroli nad Aktualnościami. Tak, by były one, jak najlepiej dopasowane do użytkownika.

Aktualności – jak dobierane są posty?

Pewnie nie jednokrotnie każdy użytkownik zastanawiał się, na jakiej właściwie zasadzie dobierane są proponowane wpisy w Aktualnościach. Czy może chodzi o Lajki na FB albo komentarze FB? Częściowo tak. Jednak przede wszystkim brana jest pod uwagę ogólna aktywność w serwisie. Jeśli na przykład dany wpis jest chętnie oglądany i komentowany przez osoby należące do tej samej grupy wiekowej co określony użytkownik – wpis zostanie mu wyświetlony.

Czy lajki na FB mają znaczenie?

To, które wpisy otrzymują od użytkownika Lajki na Facebooku, ma znaczenie. Jeśli Facebook zauważy zainteresowanie odbiorcy konkretnym tematem na platformie, zaproponuje wśród Aktualności inne publikacje z nim związane. Warto jednak wiedzieć, że każda osoba ma ogromny wpływ na to, co zostaje mu wyświetlone. Istnieje możliwość dostosowania preferencji oraz zmienienia ustawień prywatności w serwisie.

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: Facebook