Instagram, czyli galeria treści współczesnej

Instagram od przeszło 11 lat dominuje na rynku platform społecznościowych zajmujących się głównie treściami foto z wynikiem ponad miliona aktywnych użytkowników w skali miesiąca z tendencją wzrostową. Serwis stał się potężnym narzędziem marketingowym w rękach świadomych użytkowników jak i wśród marek szukających promocji dla swoich produktów czy usług. Rozwój konta i jego zasięgi mogą zapewnić zyski, a dla niektórych nawet stać się stałą pracą wykonywaną na co dzień.

Serduszka i obserwacje na Instagram

Kciuk w górę stał się zbyt popularny – czas na serduszka! Poprzez tą drobną czerwoną ikonkę użytkownicy Instagrama wyrażają swoją aprobatę dla treści wrzucanych przez osoby postujące. Jest to element nieodłączny dla każdego serwisu. Ilość reakcji użytkowników pozwala miarodajnie stwierdzić, co się podoba naszym obserwatorom, a co przechodzi bez żadnej reakcji. Dostosuj swoje działania w taki sposób, by integrować swoją społeczność.

Jak mieć więcej polubień na Instagram?

Rozwój profilu winien być przemyślany. Warto zastanowić się nad tym co chcemy publikować i jak chcemy być odbierani. Czy nasz kontent będzie po prostu rozrywkowy, lifestylowy czy może ma mieć znamiona edukacyjne niczym wszelakie poradniki czy Life Tipy. Warto zadbać o spójność każdego materiału. Warto wypracować swój styl i unikalność.

Wyróżnij swój profil na Instagram

Wchodząc w platformę, która ma już ugruntowanych na swoich pozycjach użytkowników, może się wydawać ciężkie, by ich dogonić. Poświęć swój czas na przemyślane strategie. Zyskanie swojego kawałka w tym ciasnym środowisku może być prostsze, niż się wydaje. Podejdź do swoich materiałów z innej perspektywy niż pozostali. Zastanów się nad inną kompozycją zdjęć niż inni, dorzuć swój styl, pomyśl nad profesjonalną obróbką swoich zdjęć. Inwestycja, która może się w szybkim czasie zwrócić. Wypracowanie swojego „charakteru” treści, które publikujemy to podstawa, by wyróżnić się w gąszczu innych materiałów, które posiadają duże ilości lajków.

Pamiętaj o opisach i #hashtagach

Instagram działa w prosty sposób. Pamiętaj o pozycjonowaniu swoich materiałów poprzez konkretne i treściwe opisy, ale też przede wszystkim poprzez poprawne użycie hashtagów. To właśnie te słowa klucze kategoryzują Twoje treści. Sprawiają, że użytkownik poprzez te hasła będzie mógł w stanie dotrzeć do Twojej twórczości, a od tego już bardzo blisko do wzrostu popularności, zwiększonej ilości followersów i większej ilości lajków.

Utrzymuj zaangażowanie swoich widzów

Zebranie dookoła siebie grona ludzi zainteresowanych publikowanymi materiałami, to jeden z efektów dobrze prowadzonego konta na Instagramie. Pamiętaj o utrzymaniu widza na dłużej. Zachęć do interakcji ze swoim kanałem. Korzystaj z Insta Stories, zadawaj pytania i oczekuj odpowiedzi. Zachęcaj do zostawiania komentarzy, ale też sam wchodź z nimi w interakcje. Nie zostawiaj swoich obserwujących bez odpowiedzi. Każdy, kto poczuje się zauważony, będzie chętniej wracał na Twój kanał i kreował ruch i zainteresowanie algorytmów wokół takiego profilu.

Planowanie, strategia i rozwój

Instagram stał się platformą biznesu. To już nie tylko „sweet focie” i wysportowane modelki. To platforma mająca ogromne zasięgi pozwalające na prowadzenie działalności marketingowych i poszerzanie świadomości wśród konsumentów. Planuj swoje działania pod tym kontem jeśli planujesz zmonetyzować swoje treści. Bądź kreatywny i przyciągaj widzów do siebie. Rozwijaj swój kanał poprzez wspomniane powyższe porady. Nie bój się eksperymentować, a lajki na Instagramie staną się codziennością na Twoim profilu.

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 1 średnia: 5
Kategoria: Instagram