Instagram jest jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie. Według danych z 2021 roku ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Wśród użytkowników można wyróżnić osoby z różnych grup wiekowych i zainteresowań, a platforma jest szczególnie popularna wśród młodszych pokoleń, choć trend ten powoli się zmienia. Zalety platformy zostały dostrzeżone również przez osoby dorosłe, a Instagram jest szeroko wykorzystywany jako narzędzie biznesowe i reklamujące. Gdzie bowiem będzie większy dostęp do potencjalnych klientów jeśli nie tam?

Instagram jest popularny ze względu na wiele funkcji, takich jak możliwość udostępniania zdjęć i filmów, korzystanie z filtrowanych zdjęć, przesyłanie wiadomości, korzystanie z hashtagów, dzielenie się swoimi doświadczeniami, promowanie marek i produktów oraz śledzenie ulubionych gwiazd i influencerów. Dzięki temu stał się ważnym narzędziem marketingowym dla firm i freelancerów, a także pozwala użytkownikom na poznanie nowych ludzi i odkrycie inspiracji. Nieważne czy poszukujesz rozrywki, chcesz zabić czymś wolny czas czy jesteś biznesmenem szukającym sposobu na skuteczne i szybkie rozreklamowanie swoich usług lub produktów – Instagram to miejsce dla Ciebie!

Po co Ci konto na Instagramie?

To, że Instagram jest doskonałym miejscem na reklamę już wiemy. Co jednak jeszcze może Ci dać założenie biznesowego profilu? Według danych z marca 2021 roku, Instagram ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. To oznacza, że na całym świecie co najmniej miliard ludzi loguje się do Instagrama przynajmniej raz w miesiącu. Można więc w wysnuć prosty wniosek, że profil na platformie pozwoli Ci zwiększyć widoczność marki. Możesz w łatwy sposób dotrzeć do potencjalnie ogromnej liczby ludzi i zachęcić ich do skorzystania z Twoich usług. Instagram może pomóc Ci także w budowaniu lojalności klientów. Regularne publikowanie wartościowych treści, które angażują Twoją publiczność i budują zaangażowanie wokół Twojej marki sprawi, że w krótkim czasie zauważysz nie tylko wzrost obserwatorów i kupców, ale także dochodów! Automatycznie zwiększy się sprzedaż. Publikuj regularnie zdjęcia produktów, przepisy czy inspirujące pomysły związane z Twoją branżą, a przyciągniesz uwagę potencjalnych klientów. Pamiętaj jednak o tym, by trzymać się jednej tematyki i kierować swoje słowa do wybranej grupy osób (target nie powinien być zbyt szeroki, ponieważ może to generować straty zamiast zysków poprzez spadek zainteresowania). Korzystanie z Instagrama może pomóc Ci w budowaniu marki osobistej i zaprezentowaniu swojego wizerunku jako eksperta w swojej dziedzinie. Warto zaznaczyć, że aby osiągnąć sukces na Instagramie, potrzebujesz odpowiedniej strategii, regularnego publikowania wartościowych treści i ścisłego monitorowania wyników.

Kiedy zdecydować się na usunięcie konta na Instagramie?

Istnieje wiele powodów, dla których użytkownicy decydują się na usunięcie swojego konta na Instagramie. Zależy to od indywidualnych preferencji i okoliczności. Jeśli stwierdzisz, że platforma nie spełnia Twoich oczekiwań, zawsze możesz zrezygnować z dalszego prowadzenia profilu. Masz dwie możliwości – albo zablokujesz konto na jakiś czas i ewentualnie przywrócisz je w przyszłości, albo usuniesz na zawsze.

Najbardziej powszechnym problemem, z którym muszą borykać się influencerzy jest brak zainteresowania (zarówno innych internautów jak i własnego). Jest to szczególnie nasilone na początku, kiedy ciężko jest przebić się przez morze konkurencji. W ciągu kilku miesięcy upada duża część kont. Druga sytuacja to nagły spadek zainteresowania już po rozwinięciu profilu. Może być to spowodowane spadkiem jakości postów, brakiem regularności lub skandalem. Jeszcze inni po prostu tracą chęci do prowadzenia Instagrama i nie chcą już korzystać z tej platformy.

Użytkownicy mogą również chcieć usunąć swoje konto z powodu obaw dotyczących prywatności i bezpieczeństwa danych. Niemałym problemem jest również przeciążenie informacyjne wynikające z ciągłego przeglądania Instagrama. Odcięcie tego może przynieść niemałe korzyści, a redukcja bodźców (często negatywnych) z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie psychiczne (zwłaszcza u osób, które odczuwają presję, by utrzymać pewien wizerunek w mediach społecznościowych).

Chyba nie trzeba mówić o oczywistej zalecie jaką jest oszczędność czasu. Na Instagramie można przepaść na wiele godzin, o czym przekonał się chyba każdy z nas. Usunięcie lub tymczasowe zablokowanie platformy (np: w okresie wzmożonej pracy i natłoku obowiązków) sprawi, że dzień może okazać się wcale nie taki krótki jak się wydaje!

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jeśli już zdecydujesz się na usunięcie konta i jesteś pewny swojego wyboru – oczywiście możesz to zrobić. Musisz jednak pamiętać, że jest to proces nieodwracalny i spowoduje usunięcie wszystkich Twoich postów, komentarzy, polubień i wiadomości. Upewnij się więc, że nie masz niczego, czego nie chcesz stracić, zanim zdecydujesz się na zniknięcie z platformy. Konto można usunąć w kilku prostych krokach. Poniżej przedstawimy krótką instrukcję, która przeprowadzi Cię przez ten proces.

 1. Otwórz aplikację Instagrama na swoim smartfonie czy tablecie lub wejdź na stronę internetową Instagrama w przeglądarce internetowej.
 2. Następnie zaloguj się na swoje konto, wpisz nazwę użytkownika oraz hasło.
 3. Po zalogowaniu kliknij na swój avatar, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Przejdziesz na stronę swojej tablicy, gdzie znajdziesz wszystki swoje dotychczasowe posty.
 4. Wybierz opcję „Ustawienia”  w menu (trzy poziome kreski w prawym górnym rogu).
 5. Przewiń w dół, aż do sekcji „Pomoc”, a następnie wybierz „Centrum pomocy”.
 6. Wyświetli Ci się pasek wyszukiwania, w którym musisz wpisać kluczowe słowa na podstawie których algorytm wyszuka adekwatne instrukcje. W tym celu wpisz hasło „Usuwanie konta” i naciśnij ikonę lupy.
 7. Wybierz „Jak usunąć swoje konto na Instagramie?” z listy wyników wyszukiwania.
 8. Kliknij opcję „Co zrobić, aby usunąć swoje konto?” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
 9. Na samym końcu musisz podać przyczynę usunięcia konta oraz podać hasło w celu zatwierdzenia całej operacji.
 10. Kliknij przycisk „Usuń konto na stałe” i gotowe! Twój profil i wszystkie znajdujące się na nim dane znikną z Instagramowego społeczeństwa.

Jak zawiesić konto na Instagramie?

Nie musisz od razu decydować się na całkowite usunięcie konta. Jeśli nie jesteś przekonany co do kontynuacji profilu, nie spełnia Twoich oczekiwań lub obecnie nie masz czasu go prowadzić – możesz tymczasowo je zawiesić. Ostateczną decyzję podejmiesz w przyszłości, a nie musisz działać radykalnie poprzez zacieranie wszelkich śladów. Zawieszenie konta na Instagramie jest tylko tymczasowe i możesz w każdej chwili aktywować swoje konto i wrócić do korzystania z platformy.

Jeśli chcesz zawiesić konto, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejdź na stronę Instagram.com w przeglądarce internetowej na swoim urządzeniu (komputer, laptop) lub otwórz aplikację Instagram na swoim smartfonie lub tablecie.
 2. Zaloguj się na swoje konto poprzez wpisanie potrzebnych danych.
 3. Kliknij w swoją ikonę profilu znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu (w okrągłe zdjęcie profilowe).
 4. Kliknij na trzy poziome kreski w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć menu ustawień.
 5. Wybierz opcję „Ustawienia”.
 6. Znajdź przycisk „Konto”, a następnie przewiń w dół aż do opcji „Tymczasowe wyłączenie konta”.
 7. Wybierz odpowiedni powód czasowej blokady profilu poprzez wybranie jednej pozycji z listy propozycji.
 8. W celu zatwierdzenia operacji podaj swoje hasło w polu tekstowym.
 9. Kliknij na przycisk „Tymczasowe wyłączenie konta”.
 10. W ciągu kilku sekund Twoje konto zostanie zawieszone i nie będzie dostępne dla innych użytkowników. Możesz jednak w każdej chwili ponownie się do niego zalogować i aktywować.

Z tej opcji korzysta wielu influencerów, którzy z jakiegoś powodu zwątpili w sukces swojego profilu, czują się zbyt przeciążeni, nie są zadowoleni z rozwoju konta lub po prostu chcą mieć przerwę od świata mediów społecznościowych. Warto spróbować tego sposobu by wrócić z nowymi, lepszymi pomysłami, przemyśleć dalszy sposób prowadzenia konta i naprawić wcześniejsze błędy.

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 0 średnia: 0
Kategoria: Instagram