Youtube należy do grona najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej wykorzystywanych serwisów społecznościowych. Na to, czy uda nam się odnieść w nim sukces i zaistnieć wśród innych twórców, wpływa ogromna ilość czynników. Jednak istnieją proste rozwiązania, które mogą nam w tym pomóc i wpłynąć pozytywnie na wyniki oglądalności oraz zwiększyć zasięg kanału na YT. Jesteś ciekawy jak tego dokonać? Koniecznie kontynuuj lekturę!

Polubienia i subskrypcję na wagę złota

Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że liczą się tylko wyświetlenia na YT. Jednak nie jest to jedyna skala wykorzystywana do mierzenia popularności i sukcesu w tym serwisie. Nie bez znaczenia jest również liczba polubień, które otrzymują konkretne filmy oraz subskrypcji na kanale. Należy dbać o to, by wrzucane materiały nie kolekcjonowały „kciuków w dół”, ponieważ wpływa to negatywnie na zasięgi. Być może kojarzysz te wszystkie osoby, radośnie zachęcające wszystkich do naciśnięcia dzwoneczka na koniec każdego filmu? No cóż, jak widać, nie jest to bez znaczenia. Może warto się przekonać i spróbować? Pamiętaj, że lajki na YouTube mają znaczenie i możesz tylko zyskać!

Zaangażowana społeczność i tworzenie relacji z użytkownikami

Kolejnym sposobem na zwiększenie zasięgów kanału YouTube jest dbanie o dużą ilość reakcji pod filmami w postaci komentarzy na YouTube. Im więcej, tym lepiej! Dodatkowo mogą być one dla Ciebie źródłem wiedzy na temat tego, jak odbierane są filmy. Może warto coś w nich zmienić albo któraś tematyka jest szczególnie dobrze odbierana przez widzów? Jeśli tylko masz możliwość, to odpowiadaj na wszystkie wiadomości zostawiane pod filmami i zachęcaj do dyskusji. Fajnym sposobem na zwiększenie aktywności subskrybentów jest zadawanie pytań i zachęcenie ich do odpowiadania właśnie za pośrednictwem komentarzy. Taka zaangażowana społeczność nie tylko zwiększy Twoje zasięgi w serwisie, ale również zadba o to, byś otrzymywał regularny feedback na temat swojej twórczości. Tym samym będziesz mógł ciągle poprawiać jakość publikowanych treści i zdobywać jeszcze większe ilości obserwatorów.

Dodawanie napisów do filmów

zostaw suba

Jeśli chcesz zwiększyć swoje zasięgi na YT, to musisz myśleć o swoich odbiorcach. Nie każdy z nich ma możliwość zawsze podłączyć się do słuchawek czy puścić materiał na głośnikach. Dodatkowo z serwisu korzystają również osoby niedosłyszące i głuche. Warto zrobić ukłon w kierunku tych wszystkich użytkowników i dodawać do filmików transkrypcje. Przyniesie to szereg korzyści.

Dotrzesz w ten sposób do nowych obserwujących i jednocześnie zyskasz szansę na kolejne reakcje, które podbiją Ci statystyki. Co więcej, algorytmy serwisu będą mogły zapoznać się z napisami, które dodajesz i podnieść pozycję filmu w rankingach. Czy to nie brzmi jak rozwiązanie idealne? Pamiętaj tylko, że wygenerowane automatycznie napisy to nie to samo, co przygotowane rzetelnie materiały. Te pierwsze zawierają szereg błędów, nie tylko gramatycznych, przez co mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Oceń ten artykuł
Ilość głosów: 2 średnia: 4.5
Kategoria: YouTube